Do jakich wnętrz pasują ażurowe dekoracje na ścianę?

W: Wpisy

Osoby, które wykańczają wnętrza, mają do dyspozycji wiele różnych rozwiązań. Dzięki zmieniającej się modzie i coraz większej liczbie produktów dostępnych na rynku ściany w domu czy mieszkaniu nie muszą być pomalowane jednolitą farbą. Ciekawszym rozwiązaniem, które sprawi, że wnętrze stanie się niepowtarzalne, jest na przykład wykorzystanie ażurowych dekoracji na ścianach. W jakich wnętrzach się najlepiej sprawdzą?

Czym właściwie są panele ażurowe i co można z nich zrobić?

Na początek warto wyjaśnić, czym tak właściwie są panele ażurowe. Jest to rodzaj paneli dekoracyjnych 3D, który powstaje na skutek wycinania prześwitującego wzoru w panelu. W zależności od upodobań właściciele domów czy mieszkań mogą wybrać panele z drewna, sklejki czy tworzyw sztucznych. Największą popularnością we wnętrzach cieszą się jednak panele ażurowe z HDF.

Można z nich stworzyć rozmaite dekoracje ażurowe na ścianę, a także eleganckie parawany czy lekkie ścianki działowe. Sposobów zastosowania paneli ażurowych jest wiele, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. W zależności od tego, w jakim stylu wykończone jest konkretne wnętrze, panele mogą mieć motywy geometryczne, roślinne czy abstrakcyjne. Co więcej, można je pomalować dowolnym kolorem, dzięki czemu wpasują się w charakter konkretnego pomieszczenia.

Do jakich wnętrz nadają się panele ażurowe?

Zastosowanie paneli ażurowych to świetna alternatywa dla drewnianych obrazów na ścianę. Z uwagi na to, w jak wielu wzorach czy kolorach występują, nadają się do wykorzystania w każdym wnętrzu. Wystarczy dobrać odpowiedni wzór czy kolor do aranżacji. Geometryczne wzory świetnie się sprawdzą przede wszystkim w nowoczesnych wnętrzach. Jeżeli natomiast w salonie czy innym pomieszczeniu króluje klasyczny styl, lepiej sięgnąć po panele ażurowe z motywem roślinnym w stonowanych kolorach.

Co ważne, w zależności od upodobań można nimi pokryć całą ścianę albo stworzyć ciekawy detal. Osoby, które chcą stworzyć wnętrze z charakterem, mogą na przykład umieścić na ścianie niewielką ażurową dekorację, której kolor będzie kontrastował z kolorem ścian. Warto również wspomnieć, że można je zamówić w dowolnym wymiarze oraz określonej grubości, więc łatwo je dopasować do konkretnego wnętrza.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień