Dlaczego obrazy drewniane są ponadczasowe?

W: Wpisy

Chcąc w pełni urządzić wnętrze i nadać mu indywidualnego charakteru nie można zapomnieć o odpowiedniej aranżacji ścian za pomocą dekoracji ściennych. W tym miejscu warto zwrócić szczególną uwagę na drewniane obrazy, które zachwycają różnorodnością form, szerokim zakresem tematycznym i tym samym możliwościami aranżacyjnymi. Nic więc dziwnego, że drewniane dekoracje ścienne od setek lat cieszą się niesłabnącą popularnością i z pewnością taka tendencja przez dłuższy czas nie ulegnie zmianie.

Drewniane obrazy ścienne zawsze w modzie, bez względu na trendy wnętrzarskie

Drewno jest niezwykle uniwersalnym i klasycznym materiałem, który pasuje do każdego wnętrza niezależnie od jego wystroju. Co więcej, drewniane dodatki występują w każdym ze stylów wnętrzarskich, bardzo często stanowiąc ich integralną część, nadającą im niepowtarzalnego charakteru. W szczególności drewniane obrazy ścienne są chętnie stosowaną dekoracją, która świetnie się prezentuje w pomieszczeniach urządzonych zarówno w stylu rustykalnym, skandynawskim, industrialnym, vintage, klasycznym, jaki i w stylu nowoczesnym, glamour, art déco czy boho. Wobec tego, nawet jeśli wystrój wnętrza ulegnie zmianie to obrazy ścienne czy panele ażurowe wykonane z drewna z pewnością dopasują się do nowej aranżacji, a także dodadzą jej uroku, doskonale spełniając funkcję dekoracyjną.

Naturalny charakter drewnianych dekoracji kluczem do ich ponadczasowości

Drewno jest surowcem w pełni naturalnym, dzięki temu dekoracje ścienne stworzone z tego materiału pozwalają wprowadzić do wnętrza nieco natury. Ludzie od wieków doceniają tę niezwykłą właściwość drewnianych dodatków, wykorzystując je jako istotny element aranżacyjny, przełamujący surowość i chłód bladych ścian.  W ten sposób przytłaczające wnętrze całkowicie może zmienić swoje oblicze, stając się przytulnym i ciepłym miejscem, gdzie każdy z domowników będzie czuł się komfortowo. Ponadto wykorzystanie drewnianych dekoracji w żaden sposób nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne – drewno jest materiałem w pełni biodegradowalnym, co obecnie ma niebagatelne znaczenie, szczególnie dla osób, które cenią sobie ekologiczne rozwiązania oraz pragną żyć w zgodzie z naturą. Warto też wspomnieć, że o ponadczasowości obrazów drewnianych decyduje także trwałość materiału, jakim jest drewno, które przy odpowiedniej pielęgnacji może przetrwać w niezmienionym stanie wiele lat, ciesząc oko swoim pięknym wyglądem.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień