Gdzie będą pasować napisy na ścianie?

W: Wpisy

Napisy na ścianę to dekoracja, dzięki której nie tylko odświeżysz i uatrakcyjnisz wnętrze, ale także wprowadzisz do niego osobisty charakter. Poprzez słowo pisane możesz wyrazić ważne dla Ciebie wartości, zasady panujące w rodzinie lub przepełnić domowników pozytywną energią wykorzystując w tym celu zabawne i motywacyjne hasła. Możliwości przekazu jest wiele, tak samo, jak rozwiązań aranżacyjnych. Dlatego w powyższym artykule doradzamy, jak dopasować napisy ścienne do wystroju wnętrza.

W jakim pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się napisy na ścianę?

Napisy ścienne bezsprzecznie pasują do każdego pomieszczenia, jednak ich dopasowanie zależy od rodzaju czcionki oraz tematyki napisu. 

W salonie świetnie sprawdzą się teksty nawiązujące do rodzinnego ciepła, zasad panujących w domu, które najlepiej będą się prezentować w widocznym miejscu na ścianie np. nad sofą lub na filarze kominka. Z kolei krój czcionki powinien być czytelny i prosty, aby nie rozpraszał gości i domowników podczas wspólnego spędzania czasu.

Natomiast w kuchni/jadalni, będącej sercem domu warto zainstalować zabawne hasło, motywujące motto lub cytat, którego przesłanie charakteryzuje relacje między domownikami. W kuchni najlepszym miejscem na zamontowanie napisu będzie ściana przy stole, gdzie zasiadają członkowie rodziny.

Z kolei w sypialni, czyli pomieszczeniu, gdzie zasypiasz i budzisz się obok ukochanej osoby, dobrym pomysłem będzie umieszczenie nad łóżkiem lub naprzeciw niego napisu, nawiązującego do miłości i ogniska domowego, który każdego wieczoru i każdego ranka będzie Ci przypominać, jak ważne w życiu są te uczucia. W sypialni lepiej unikać dużych napisów, które mogą swoim rozmiarem przytłoczyć intymny charakter pomieszczenia. 

Jak dobrać wygląd napisów do stylu wnętrza?

Obecnie najpopularniejszy jest styl skandynawski, charakteryzujący się jasnymi barwami i prostymi kształtami. Do takiego wnętrza idealnie dopasują się napisy na ścianę o prostej czcionce w kolorze czarnym lub takim, który występuje w aranżacji jako akcent kolorystyczny.

Do pomieszczenia urządzonego w stylu prowansalskim, którego motywem przewodnim jest natura, świetnie wkomponują się napisy 3D stworzone z drewna lub matowego materiału, o jasnych i delikatnych barwach.

W nowoczesnych i industrialnych wnętrzach najlepiej sprawdzą się napisy o prostej czcionce, błyszczącej powierzchni i w metalicznych barwach. Z kolei złote, fantazyjne napisy o pochyłym kroju czcionki dodadzą elegancji pomieszczeniom w stylu klasycznym i glamour.

Warto pamiętać, że niezależnie od stylu wnętrzarskiego barwa napisów ściennych nie powinna pokrywać się kolorem ściany.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień