Jak ozdobić nowoczesną kuchnię?

W: Wpisy

Projektowanie kuchni zazwyczaj zaczyna się od rozmieszczenia zlewu, blatu roboczego, kuchenki, lodówki i innych głównych elementów. Każdy skupia się poza tym na kolorze ścian, wyglądzie szafek, rodzaju frontów i uchwytów do nich, a także na oświetleniu, które ma być nie tylko ładne, lecz również funkcjonalne. Jednak samo wybranie tych głównych elementów nie wystarcza, aby kuchnia była urządzona w pełni. Niezwykle ważnym dodatkiem są elementy ozdobne, które nadają indywidualnego charakteru temu pomieszczeniu i również decydują o jego wyglądzie.

Minimalizm i naturalne materiały

Jeśli mamy już umeblowaną całą kuchnię i zainstalowane w niej wszystkie ważne sprzęty, to teraz możemy wreszcie zająć się jej ozdabianiem, tak aby każdego dnia czuć się w niej naprawdę dobrze. Nowoczesne kuchnie są często minimalistyczne, wykorzystuje się w nich dużo naturalnych materiałów, ale bez dodatkowych ozdób mogą wydawać się puste i chłodne. Dobrym pomysłem jest dobranie do nich elementów ozdobnych utrzymanych w podobnym charakterze, aby całość nie sprawiała wrażenia przeładowania. Warto więc zdecydować się na naturalne materiały, takie jak drewno, tkaniny czy kamień. W sklepach znajdziemy duży wybór ramek na rodzinne zdjęcia, gotowe obrazy, ażurowe dekoracje z rozmaitymi wzorami, a także zawieszki, które pomogą udekorować puste ściany.

Bogactwo kontrastowych kolorów

Meble i ściany w naszej kuchni mogą mieć stonowane barwy i nowoczesny design, jednak nie zawsze chcemy, by dekoracje były tylko dyskretnym uzupełnieniem całości utrzymanym w podobnym stylu. Wtedy warto zaryzykować i poeksperymentować z dodatkami o wyrazistych kształtach czy kontrastowych barwach, które będą skupiały uwagę i zupełnie zmieniały charakter całości. Możemy na przykład wybrać efektowną fototapetę, zawiesić na ścianie barwną dekorację albo plakat.

Ciekawą ozdobą będą także drobne urządzenia kuchenne stojące na blacie, podręczne przybory albo zastawa kuchenna w wyrazistych barwach oraz o oryginalnym wyglądzie. Takie rozwiązanie jest warte uwagi szczególnie wtedy, gdy nie lubimy nadmiaru niefunkcjonalnych ozdób w kuchni, ale chcemy w jakiś sposób nadać jej indywidualnego charakteru i większej przytulności. Dzięki temu rzeczy użyteczne o artystycznym designie staną się również ozdobami całego wnętrza i zdecydują o jego wyglądzie.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień